Papier specjalistyczny do drukarek

Opublikowano przez redaktor

Papier to jeden z tych wynalazków bez którego trudno byłoby wyobrazić sobie życie. Przydaje się w tak wielu sytuacjach i miejscach, że nie sposób wymienić je choćby w jednym artykule. Jakkolwiek – dziś zwykły papier nie wystarcza. Poszukujemy więc specjalistycznych arkuszy do drukarek, które sprawdzą się w nietypowych zadaniach.

Papier kredowy

Jednym z najpopularniejszych rodzajów papieru jest bezdrzewny papier kredowy. Zazwyczaj ma grubszą gramaturę niż standardowy biały papier ksero, zatem jest bardziej wytrzymały. To materiał dwustronnie powlekany i dostępny w różnych wersjach: satynowej – o matowej powierzchni oraz o błyszczącym wykończeniu. Co więcej – charakteryzuje się niezwykłą odpornością na ścieranie i ponadprzeciętną czytelnością bez efektu odbijania światła. Będzie zatem znakomicie nadawać się do wszelkich ważnych dokumentów, druku delikatnych obrazów (zwłaszcza tych, które chcemy powiesić w widocznych miejscach). Będzie doskonały do druków reklamowych, plakatów, ulotek oraz czasopism.

Papier satynowy do drukarek

Papier specjalistyczny do drukarek – satynowy – oprócz swoich licznych właściwości jest również przyjemny w dotyku, co zwiększa jego pozytywny odbiór. Ma specjalne powleczenie, znakomicie przystosowane do kolorowego druku cyfrowego. To jeden z najbardziej eleganckich papierów, dlatego sprawdzi się zwłaszcza w tych sytuacjach, w których chcemy przyciągnąć uwagę odbiorców.

Papier ksero kolorowy

Dostępny w wielu kolorach, różnej wielkości i gramaturze – kolorowy papier ksero – przyda się szczególnie w tych chwilach, kiedy potrzebujemy ożywić naszą prezentację, wyróżnić plik kartek, przygotować zaproszenia czy zakładki. Sięgamy po kolorowe papiery niezwykle często, gdyż przełamują codzienną turynę. Mają tę zaletę, że dobrze współpracują zarówno z drukarkami laserowymi, atramentowymi oraz w wysokonakładowych urządzeniach kopiujących.

Papier wizytówkowy

Papier wizytówkowy to z pewnością papier do zadań specjalnych. Jest niezwykle ozdobny, a zarazem dostępny w niezliczonych wersjach kolorystycznych, wzorniczych i fakturowych. Dzięki niemu możemy stworzyć zjawiskowe wizytówki, zaproszenia, dyplomy, certyfikaty, kartki okolicznościowe czy inne papiernicze elementy dekoracyjne. Możemy na nim wpisać tekst ręcznie bądź włożyć go do drukarki. Pamiętajmy jednak, by sprawdzić z jaką drukarką najlepiej współpracuje dany rodzaj papieru.

Papier w rolkach do drukarek

Stosunkową nowością na rynku są papiery ksero w rolkach. To idealnie rozwiązanie zwłaszcza w tych miejscach, gdzie szybko zużywa się wiele ryz papieru. To wynalazek bezdrzewny, niepowlekany, charakteryzujący się wyjątkową białością. Będzie idealny do nowoczesnych, szybkich kserokopiarek, drukarek laserowych i atramentowych oraz w offsetowych urządzeniach.

Najlepiej mieć w biurze kilka rodzajów papierów, by nie tylko urozmaicić swoją pracę, ale by być również zawsze przygotowanym na zadania specjalne.

 

Źródło: Papier do drukarek, https://ebiuromax.pl/category/papier